Prosinec 2010

31.12.2010 / 2011

31. prosince 2010 v 10:23 | Lucy♫ |  °Deňour :P
SUPÁÁÁ :D :)* KOnečně další nový rok :) těším se na něj :P ale né do školy :D :D Těším se na vše: 2011 :D :D Léto :) narozky,, všechno zase odznova :) Sice to zní divně, ale je to tak :)* Tak jiank pls, kdo máte xteen: http://www.xteen.cz/xgirl/1213605-lucifirka-x-petulka1234
Moc by mi to pomohlo: jsem tam jako: Lucifírka♥ Všem mooc děkuju :-*

Článek na téma: Yaoi

28. prosince 2010 v 11:30 | Lucy♫

Yaoi

Co si pod tímto názvem pomyslíte?? Já jsem z počátku nepochopila, co napsat, nebo jak tento článek pojmout, ale připadámi dost zajímavý a neobyčejný:) Pro mě to je něco jako kreslené postavičky, nebo komixy a tak. Sice se moc na kreslené věci už nedívám, ale myslím, že je to umění, když někdo dokáže přestě vystihnout rysy a všechno co ktumu obrázku potří. Ale stejně většinou jde lidem jen o děj, nedokážou ocenit, jakou si s tím mohl dát někdo takovou práci.

Já jsem prostě jiná :D :D :)*

Pár fotek z mého života :)

28. prosince 2010 v 11:21 | Lucy♫ |  °Deňour :P
Já osobně :D :)
ja
S bratříčkem :)**

brácha

Se ségrou :)**


ségra ;)


27.12. Ještě 5 dní 2010 :D

27. prosince 2010 v 10:36 | Lucy♫ |  °Deňour :P
Ahojky :) lidičky, samozdřejmě pište, jak jste si užili Vánoce a jak se těšíte na silvestra :) Protože to je dnešní prioritou :) myslíme pozitivně a bez školy :D :D a práce :)*
Na dnešní den, mám super plány :)* ,, tak se těším.. setkám se s Mel* :) pak zdřejmě půjdem na BUs a pojedeme, do Vlkova :D :D (Vlčí) Máme tam obě dvě babičky a já i tetu, takže si to tam pořádně užijéém :)** Jupíí :D Mám Vás ráda všechny a mooc :) Tak pá :)

Kusovka [0.7]

26. prosince 2010 v 13:09 | Lucy♫ |  Kusovky
Perníček :D
mmmm hned bych ho snědla :D :D

24.12.2010

24. prosince 2010 v 11:04 | Lucy♫ |  °Deňour :P
Takže je tady ten vysněný ŠTĚDRÝ DEN :)* Ten můj začal ale fakt špatně :X probudila jsem se a prostě jsem neviděla asi na jedno oko, né žře bych neviděla, ale prostě jsem nemohla nic přečíst, ani jsem neviděla nic v celku, už se to trochu zlepšuje, ale strašně mě bolí hlava, takže si půjdu na chvilinku odpočinout :-* Mám Vás ráda Pá ;)**
Doufám, že pod stromkem najdete, to co jste si přáli, ale kjdyž ne, tak buďte klidní, protože Vánoce jsou úplně o něčem jiném, než jen o dárcích :)
Krásné Vánoce, hodně štěstí a zdraví v Novém roce, přeje Čučínka*:)*

Vánoční zvyky a Vánoce osobně :P =]*

23. prosince 2010 v 17:50 | Lucy♫ |  Víš že...
Předzvěstí blížících se Vánoc je advent.

- Začíná čtvrtou neděli před Štědrým večerem a trvá až do Štědrého dne.
- K adventu neodmyslitelně patří typický kulatý věnec se čtyřmi svíčkami, které se postupně zapalují.
-Jejich světlo symbolizuje příchod Krista.

Především ve městech se v tuto dobu rozsvěcují vánoční stromky na náměstích a začínají také obvyklé vánoční trhy, na kterých je možné koupit mnoho tradičních dárků.
Vyvrcholením vánočního období je 24. prosinec, tedy Štědrý den.
- V mnoha domovech začíná poslechem koled a zdobením stromečku.
- Oběd je na Štědrý den velmi skromný a liší se podle zvyků v jednotlivých krajích - někde se jí vánočka, jinde kuba nebo hubník.
- Kdo chce ale večer vidět zlaté prasátko, měl by se celý den postit.
- štědrovečerní tabule se různí, nejčastěji se však podává rybí polévka, smažený kapr a bramborový salát
Podle tradice se ke štědrovečernímu stolu usedá s první vycházející hvězdou. Pod talíře všech stolujících se dává šupina z ryby, která symbolizuje peníze a hojnost. V průběhu večeře se nikdo nesmí zvednout od stolu, aby se příští Vánoce rodina zase sešla pohromadě.

Někde se na Štědrý den dodržují i další staré zvyky, například lití olova nebo krájení jablek.
Hlavním křesťanským svátkem je Boží hod vánoční, připadající na 25. prosinec - v tento den si připomínáme narození Ježíše Krista.
- Následujícího dne, na svatého Štěpána, bylo dříve zvykem, že děti chodily od domu k domu a koledovaly. Za své snažení byly obvykle odměněny ovocem a občas i malým penízem. V dnešní době se již na koledu nechodí, ale tento zvyk se zachoval v podobě krásných vánočních písní.
:)

Nejhlavnější symboly:
-cukroví

-vánočka
-stromeček
-dárky
-medovina
-svařák
-Krýzovy jesličky
-betlém
-salát bramborový
-řízky
-kapřík
-šupina
-hod botou, pouštění lodiček, lití olova
tradice:
Po dobu večeře by nikdo neměl vsát od stolu.
Nesmí se na štědrý den věšet prádlo→ smrt v rodině
Prostírá se pro jednoho člověka navíc.
Dává se šupina pod talíř.
Zpívají se koledy u stromečku.
Jmelí
a další.... ;)** VESELÉÉ VÁNOCE .... :D =]*
Čmajznuto od: Brunett:)

23.12.2010 Miluju Vás všechny Blogeří :)* Mary X-mas =]*

23. prosince 2010 v 17:44 | Lucy♫ |  °Deňour :P
Čaó :) jak je lidičky? :P U mě.. docela super, před chvilinkou jsem přišla z venkova. Byly jsme si s Mel* Koupit měnší dáreček k Vánocům :) takže pohoda ;)* :D Teď jsem zkoukla 2 díly The Vapire Siaries :) je to fakt úžasný :)* Nemůžu se vynadívat. TeĎ jsem doma sama, takže je to v pohodě asi si půjdu udělat něco k pití a budu přemýšlet u mého také oblíbeného seriálu: Sipmsonovi
Tak pá:-* vaše Čučínka :D


Článek na téma: Bolest na duši

23. prosince 2010 v 12:54 | Lucy♫ |  °Deňour :P
Bolest na duši

Bolest na duši, je záhadná věc, neboť se tato bolest špatně léči, není ani zlomenina, ani odřenina. Je to něco horšího, něco co trápí naší duši. Jen těžko se bolesti na duši zbavíme, pokud nevyhládáme nějakou pomoc, pomoc, která ví, jak se cítíme a dokáže pochopit naše zranění, obavy a strach. Myslím, že tohle dokáže pochopit jen někdo, kdo toto prožil, nebo se s tím setkal. Doufám, že se s takovou bolestí nesetkám.. :(